ویزا – تایلند

انتخاب مسیر مهاجرت، بهترین کشور ها

تایلند

غذاهای مشهور جهانی، سرزمین لبخند، فستیوال‌های بعضا عجیب و غریب، پذیرش جامعه تراجنسیتی، سواحل شنی سفید، ماساژ تایلندی، قایق‌های دم‌بلند، حیات وحش بی نظیر و … همگی مواردی هستند که وقتی صحبت از تایلند می‌شود به ذهن هر مخاطبی خطور می‌کند.

غذا

جای تعجب نیست که گردشگران به خاطر غذاهای مشهور تایلند که آوازه ای جهانی دارد به این کشور سرازیر شوند. یکی از دلایل اصلی رفتن به تایلند، غذاهای تایلندی است که به قدری وسوسه انگیز هستند که باید حداقل دو هفته در این کشور، بدون تکرار وعده غذایی، بمانید تا تجربه ای فوق العاده از غذاهای تایلندی به دست آورید. حتی اگر در کشور خود به رستوران های تایلندی بروید، باز هم به اندازه ای که در خود تایلند هستید نمی توانید تنوع غذایی پیدا کنید.

چرا سرزمین لبخند

ریشه دین بودایی در رسیدن به روشنایی و شادی است، کاری که تنها با رهایی از هوس انجام می شود. بودایی ها معتقدند که باید از آن چه که دارید لذت ببرید. یک حقیقت غیر قابل انکار در مورد تایلند وجود دارد و آن هم این است که تایلند از یک نابرابری ظاهری ثروت رنج می برد، اما با این حال  به نظر می رسد مردم آن از زندگی راضی و خوشحال هستند. شاید به همین دلیل باشد که به آن سرزمین لبخندها می گویند اگرچه عده ای معتقد هستند که این نام در ابتدا به عنوان یک ابزار بازاریابی مورد استفاده قرار گرفت.

جشنواره‌‌های عجیب و غریب و تعطیلات سالانه

برخی از منحصربه‌فردترین فستیوال‌ها و تعطیلات سالانه مانند جشنواره گیاه‌خواری سانگ‌کران و پوکت در تایلند برگزار می شود که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا جذب می کند. هر سال از 13 تا 15 آوریل جشن سونگ کران که جشن ملی سال نو تایلندی است برگزار می شود. از آنجایی که Songkran در گرمترین ماه سال تایلند است، مردم تایلند سال جدید خود را کمی متفاوت تر از سایر نقاط جهان جشن می گیرند: با یک مبارزه آبی بین خودشان آن هم به مدت سه روز! تک تک افراد باید در خیابان باشند و یکدیگر را با بادکنک، تفنگ آب، سطل و هر چیزی که به دستشان برسد خیس کنند.

سواحل بکر، آب و هوای ایده‌آل همراه با قیمت‌های مقرون به صرفه

حتی سردترین ماه تایلند (دسامبر) نیز میانگین دمایی در حدود 79 درجه فارنهایت دارد. با 2000 مایل خط ساحلی و تقریباً 1400 جزیره، تایلند یک انتخاب ایده آل در مناطق گرمسیری در تمام طول سال است. تایلند دارای برخی از خیره کننده ترین و بکرترین سواحل شنی سفید جهان از جمله پاتونگ، جزایر فی فی، آئو نانگ، ساحل ریلی و بسیاری دیگر است. فراتر از همه این ویژگی ها، تایلند مقصدی ایده‌آل برای افرادی است که بودجه کمی دارند.

آمیختگی آن از سنت و مدرنیته

ترکیب عجیب سنت و مدرنیته یکی دیگر از ویژگی های تایلند است که به وضوح قابل مشاهده است. شما می توانید در یک جهت نگاه کنید و به یک معبد بودایی چند صد ساله خیره شوید. می توانید به سمت دیگر نگاه کنید و آسمان خراش مدرنی را ببینید که در ارتفاع در آسمان اوج می گیرد.

 

ماجراجویی آسیایی

چیزی که تایلند را بسیار جذاب می کند این است که وقتی آنجا هستید می توانید به راحتی به مکان های دوردست دیگر دسترسی داشته باشید. سنگاپور فقط سه ساعت با شما فاصله دارد و سواحل بالی با یک پرواز 4 ساعته در دسترس شما خواهد بود. حتی کشورهای همسایه ی دیگری وجود دارند که مجبور نیستید پرواز کنید. لائوس، کامبوج و مالزی فقط یک گذرگاه مرزی هستند و تایلند با خطوط اتوبوس منظم، مکانی عالی برای شروع یک ماجراجویی آسیایی است که فراتر از سرزمین لبخندها است. جدا از آسانی دسترسی به کشورهای دیگر، سفر در تایلند نیز بسیار آسان است. شما مجبور نیستید بین سواحل و جنگل ها، حیات وحش و فعالیت های آبی یکی را انتخاب کنید. شما به راحتی می توانید سفری با همه ی این ویژگی ها در کنار هم داشته باشید.

چشم‌انداز طبیعی

چیزی که به تایلند مزیت بیشتری می بخشد این واقعیت است که می توانید آن را با سایر نقاط زیبای طبیعی باورنکردنی مانند پارک ملی  Khao Sok، آبشار Mae Klang و جنگل کرابی و چشمه های آب گرم ترکیب کنید. در مجموع، 147 پارک ملی در کشور وجود دارد، جنگل های طبیعی که 25 درصد از کشور را پوشش می دهند و غارها، کوه ها، رودخانه ها و آبشارها برای کاوش هستند.

حیات وحش

تایلند دارای برخی از وحشی ترین و زیباترین موجودات جهان است. این مکان محل زندگی 10 درصد از حیوانات جهان است. شما می‌توانید با قایق در پارک دریایی Khao Sam Roi Yot بروید تا دلفین‌های Irrawaddy را ببینید، در پارک ملی Khao Yai به دنبال یک فیل آسیایی بگردید یا برای دیدن یک پلنگ در Huai Kha Khaeng توقف کنید.

ورزش‌های آبی

در حالی که هیچ کس شما را به خاطر انجام کاری جز دراز کشیدن در یکی از سواحل متعدد و گهگاهی در ماساژهای عجیب و غریب یا موهیتو قضاوت نمی کند، سواحل محل فعالیت های آبی بی پایان هستند. قایق سواری به سمت غارهای منزوی، غواصی در میان ماهی‌های استوایی یا جت اسکی در میان امواج، در تایلند حوصله شما را سر نمی‌برد. همچنین اگر علاقه‌مند به غواصی هستید، تایلند مکانی عالی برای دریافت گواهینامه PADI است.

ماساژ

ممکن است چیزی به نام ماساژ تایلندی در خانه داشته باشید، اما هیچ چیز کاملاً قابل مقایسه با ماساژ در تایلند نیست. ماساژورها با استفاده از تکنیک‌های سنتی که شامل کشش، وضعیت‌های بدن و طب فشاری می‌شود،حسی فوق‌العاده به شما القا می‌کنند.

مهاجرتتحصیلکاریابیویزا