مهاجرت – استرالیا

انتخاب مسیر مهاجرت، بهترین کشور ها

دلایل زیادی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. شما نه تنها از مناظر شگفت‌انگیز آن لذت خواهید برد، بلکه قادر خواهید بود با تمام امکاناتی که نیاز دارید، شغل خوبی پیدا کنید.

استرالیا همچنین دارای مشاغل پردرآمد، اقتصاد قوی، سبک زندگی مدرن، بالاترین حداقل دستمزد در جهان و استاندارد بالای زندگی است. همچنین، تنوع جمعیتی در استرالیا بسیار زیاد است. بنابراین، شما فرهنگ‌های بسیاری از سراسر جهان را در این کشور خواهید دید. در زیر به چند مورد مهم که زندگی در استرالیا را تبدیل به رویای بسیاری از افراد کرده است اشاره می کنیم.

کیفیت زندگی

طبق اعلام سازمان ملل متحد، استرالیا دومین کشور برتر دنیا برای زندگی است. این رتبه‌بندی بر اساس ارزیابی‌های رفاه اجتماعی و اقتصادی 174 کشور با در نظر گرفتن چندین معیار است.

سبک زندگی مردم استرالیا نسبت به کشورهای دیگر آرام تر است. ترکیبی از عواملی همچون ثروت کشور، فقدان فقر شدید، آب و هوا، ساعات کار کمتر، دستمزدهای بالاتر وکیفیت غذا دست به دست هم می دهد تا زندگی در استرالیا بدون دغدغه باشد.

امنیت

استرالیا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است. این کشور دارای نرخ قتل بسیار پایین در جهان است. داشتن سلاح گرم اکیدا ممنوع و مجازات شدید دارد. مقامات استرالیا به شدت پایبند قوانین هستند و کسانی که قانون را زیر پا می گذارند، مجازات می‌شوند.

عدم تبعیض نژادی

بر اساس قوانین ضد تبعیض نژادپرستی، هیچ فردی نباید به دلیل سن، نژاد، کشور مبدا، جنسیت، وضعیت تأهل، اعتقادات سیاسی، اعتقادات مذهبی، ناتوانی یا ترجیحات جنسی، دچار تبعیض در رفتار توسط دیگران شود.

این موضوع در همه زمینه ها از جمله اشتغال، تحصیل، مسکن، خرید کالا و دسترسی به خدمات پزشکی، بانکی و … صدق می کند. همه مردم برای همه اهداف برابرند. همچنین رفتار یکسان به این معناست که افراد با پیشینه‌های مختلف باید دسترسی منصفانه به خدمات دولتی داشته باشند.

جامعه‌ای صمیمی

جامعه استرالیا واقعا دوستانه است. شما معنای صمیمیت و استقبال گرم را با تمام وجود در استرالیا لمس خواهید کرد. همه ما می دانیم که یکی از دغدغه های اصلی مهاجران، یافتن دوستان جدید است، زیرا آنها خانواده خود را ترک کرده و وارد محیط جدیدی شده اند. این موضوع مشکلی به وجود نخواهد آورد زیرا فرهنگ واقعی استقبال از مهاجران با آغوش باز در استرالیا وجود دارد.

فرصت های شغلی عالی

از آنجایی که بازار کار استرالیا به طور مداوم در حال رشد است، فرصت کار در استرالیا می تواند بسیار سودمند باشد استرالیا تنها کشوری است در جهان است که در 26 سال گذشته دچار رکود اقتصادی نشده است. نرخ بیکاری 5.7 درصدی آن در میان پایین‌ترین نرخ‌ها در جهان قرار دارد و دستمزدها به میزان قابل توجهی بالا است.

در استرالیا، به دلیل رشد صنعتی و توسعه اقتصادی پایدار، نیاز زیادی به پذیرش مهاجران یا دانشجویان با مجوز کار وجود دارد. دولت استرالیا به طور مستقیم رویدادهای مختلفی را سازماندهی می کند، جایی که نه تنها ارتباط مستقیم بین کارگران و کارفرمایان را ترویج می کند، بلکه فرصتی ملموس برای خارجی ها برای ورود به بازار کار فراهم می کند.

دولت استرالیا دارای پورتال منابع انسانی خود است که در جستجوی کار یا جستجوی شغل در استرالیا تخصص دارد، که در آن روزانه چندین پیشنهاد شغلی منتشر می شود. این پورتال به خوبی سازماندهی شده است و راه های مختلفی را برای یافتن موقعیت های متناسب با علاقه شما پیشنهاد می کند.

بالاترین حداقل دستمزد

حداقل دستمزد در استرالیا که توسط دولت استرالیا تعیین می شود هر ساله متفاوت بوده و در بین بالاترین دستمزدها در جهان قرار دارد.

تا سال 2021، حداقل دستمزد در استرالیا 19.84 دلار استرالیا در هر ساعت معادل 15.19 دلار آمریکا بود. این بدان معناست که برای کار پاره وقت (20 ساعت) در استرالیا با حداقل دستمزد، حدود 1587 دلار استرالیا در ماه درآمد خواهید داشت؛ مقداری که برای یک زندگی خوب عالی به نظر می رسد.

اما حداقل دستمزد تنها شاخص مورد توجه در استرالیا نیست. معیارجالب دیگر میانگین درآمد است که از برآورد میانگین درآمد کارگران در تمام بخش های اقتصادی به دست می آید.

طبق نظرسنجی اداره آمار استرالیا، متوسط درآمد 1713.90 AUD در هفته برای بزرگسالان کار تمام وقت، معادل درآمد ماهانه 6852 AUD و سالانه تا 82224 AUD است.

علاوه بر این، حقوق برای مشاغل تخصصی مثل حوزه IT، معدن و پزشکی، سودی بیش از 100000 دلار در سال برای شما به همراه خواهد داشت.

مهاجرتتحصیلکاریابیویزا