آلمان

تا کنون از خود پرسیده‌اید که زندگی در آلمان به عنوان یک مهاجر چگونه است؟

اگر بخواهیم در مورد مهمترین دلایلی که چرا فکر می‌کنیم آلمان مکانی مناسب برای زندگی است صحبت کنیم باید از مردم این کشور، ساختار و ثبات در آلمان، استانداردهای بالای زندگی و فرصت‌هایی که این کشور به مهاجران و دانشجویان بین‌المللی می‌دهد شروع کنیم.

برای آشنایی با تحصیل در آلمان، اینجا کلیک کنید.

آلمانی‌ها نوعا افرادی سخت‌گیر و دقیق بوده و کمتر پیش می‌آید که حس شوخ طبعی به مقدار زیاد در آنها دیده شود. اگر اهل فرهنگ آرام‌تری هستید، صراحت و علاقه آلمانی‌ها به قوانین، ساختار و زمان ممکن است صریح یا حتی بی‌ادبانه به نظر برسد. بنابراین، وقتی به آلمان می‌روید، همه چیز به آنچه می‌گویید بستگی دارد، نه اینکه چگونه آن را می‌گویید.

نکته مثبت این صراحت این است که باعث می‌شود شما به راحتی متوجه شوید که با چه چیزی روبرو هستید. برای مثال، پرسیدن «حالت چطور است» به شما پاسخی صمیمانه و صادقانه می‌دهد، زیرا سؤال شما به‌جای صحبت‌های کوچک، به صورت واقعی تلقی می‌شود.

اگر در آلمان دوستی پیدا کردید، مطمئن باشید که می توانید روی آنها حساب کنید! در مورد عکس هم همینطور است; اگر یک آلمانی واقعاً شما را دوست ندارد، تلاشی نمی‌کند وانمود کند که شما را دوست دارد. بنابراین، سعی کنید تا حد امکان خود واقعیتان باشید.

بنابراین، مردم آلمان خود قطعا دلیل خوبی برای مهاجرت به آلمان هستند!

این پایبندی به قوانین و ساختارها در نهایت منجر به کشوری می‌شود که می‌تواند به خود به عنوان موتور اقتصادی اتحادیه اروپا ببالد، آن هم بعد از سرنوشت عجیبی که آلمان بعد از جنگ جهانی دوم دچار آن شد. آلمان همچنین یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است که در رتبه بندی ایمنی کرونا رتبه دوم را به عنوان “بسیار کارآمد” دارد. فراتر از ویروس، آلمان از میان 163 کشور، در رتبه 20 به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان قرار دارد. البته، برخی از محله‌ها در شهرهای بزرگ ممکن است به خوبی بقیه نباشند، اما شهرهای آلمانی زیادی وجود دارند که کیفیت زندگی مورد نظر شما را دارند

واقعیت نهفته در این اعداد و ارقام و جایگاه خاص آلمان در میان کشورهای اروپایی به دلیل سیستم زیرساختی بسیار توسعه یافته و همچنین سیستم دولتی مبتنی بر اجرای قانون کارآمد است. در حالی که جرایم خرد مانند جیب‌بری و دزدی هنوز رایج هستند، جرایم خشن واقعی بسیار نادر است. برخلاف کشورهایی مانند ایالات متحده، روابط عمومی با مجریان قانون مثبت و محترمانه است. علاوه بر این، سطوح فساد پایین است.

به طور کلی، در حالی که مردم مانند هر جای دیگر زندگی پرمشغله‌ای دارند، آلمانی‌ها آرامش و سکوت خود را دوست دارند. در مجموع، آلمان کشوری است که در آن می‌توانید هم تجربه زندگی سریع شهری داشته باشید هم تجربه‌ زندگی آرام در حومه شهر را انتخاب کنید.

برای آشنایی با کار در آلمان اینجا کلیک کنید.

به طور خلاصه، ایمنی کشور، زیرساخت‌های بسیار توسعه یافته و اقتصاد قوی به آلمان اجازه می‌دهد تا دلیل بسیار موجه و پایداری برای مهاجرت باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + شانزده =

مهاجرتتحصیلکاریابیویزا