تحصیل – استرالیا

استرالیا

استرالیا در سطح جهانی به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. از 24 میلیون جمعیت استرالیا نزدیک به 50% در کشورهای دیگر به دنیا آمده‌اند، در نتیجه به بیش از 260 زبان مختلف در استرالیا صحبت می‌شود. استرالیا با زبان ملی انگلیسی، ششمین کشور پهناور جهان است که به دلیل دارا بودن نظام آموزشی فوق پیشرفته و دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی به سومین مقصد انگلیسی زبان محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

مقاطع تحصیلی در استرالیا

دوره‌های آموزش عالی در دانشگاه‌های استرالیا، مانند دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی، شامل سه مقطع
کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا

از بین 43 دانشگاه معتبر و فعال در استرالیا، 8 دانشگاه همواره در بین 100 دانشگاه معتبر و برتر جهانی قرار دارند. دوره تحصیلی کارشناسی در استرالیا از 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد و دوره‌های 5 ساله مربوط به رشته‌های پزشکی و degree double می‌باشند. از شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی می‌باشد. از آزمون‌های زبان مورد تائید دانشگاه های استرالیا می توان تافل و آیلتس را نام برد که حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه در مقطع کارشناسی 6 می‌باشد، البته برای بعضی رشته‌ها سطح بالاتری نیاز است. باید این را نیز در نظر گرفت که اگر دانشجو از لحاظ دانش زبان انگلیسی در سطح لازم نباشد، باید در دوره Foundation شرکت کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا بین 1 تا 2 سال به طول می‌انجامد و شایان ذکر است که داشتن مدرک کارشناسی مرتبط، یک شرط اصلی برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا می‌باشد. اما برخی از رشته‌های بازرگانی و IT هستند که دانشجویان رشته‌های متفاوت می‌توانند برای ادامه تحصیل خود در مقطع فوق‌لیسانس در استرالیا آن‌ها را انتخاب کنند. متقاضی برای درخواست ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند ارائه یک مدرک لیسانس معتبر و داشتن آیلتس با حداقل نمره 6.5 می‌باشد. دانشجو در این مقطع اجازه کار به صورت نامحدود در استرالیا را نیز دارا می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا معمولا 4 سال به طول می‌انجامد و از مدارک مورد نیاز متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا از این طریق می‌توان مدرک لیسانس، مدرک فوق لیسانس پژوهشی یا فوق لیسانس Coursework همراه با مقالات و سابقه کار پژوهشی را نام برد. نکته قابل توجه در این باره مرتبط بودن مدرک تحصیلی قبلی و موضوع انتخابی برای پژوهش است که باید اثباتگر این باشد که دانشجو دانش قابل توجهی از موضوع انتخابی دارد. همچنین متقاضی برای تحصیل در این مقطع نیازمند یک استاد راهنما در زمان درخواست پذیرش است و مجاز به کار نامحدود نیز می‌باشد.

کار حین تحصیل در استرالیا

هر دانشجوی بین‌المللی می‌تواند برای کم کردن هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا، ضمن تحصیل در دوره پذیرفته شده، به کار پاره وقت نیز مشغول باشد. طبق قوانین استرالیا دانشجو می تواند 40 ساعت در دو هفته کار دانشجویی انجام دهد. البته ساعات کاری با توجه به نوع و مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت است.

هزینه‌های تحصیل در استرالیا

شهریه‌های دانشگاه‌ها در استرالیا، بسته به رشته‌ها و مقطع‌های تحصیلی متفاوت است. برای دوره کارشناسی، شهریه سالانه به طور میانگین بین 20000 تا 45000 دلار استرالیا است. شهریه‌های سالانه دوره کارشناسی ارشد بین 22000 تا 50000 دلار استرالیا و دوره دکتری 18000 تا 42000 دلار استرالیا می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در استرالیا

دانشجویان بین‌المللی ساکن استرالیا برای تأمین کلیه هزینه‌های زندگی خود از جمله محل اقامت، غذا فعالیت‌های اجتماعی بین 1400 تا 2500 دلار استرالیا در ماه نیاز دارند.
دانشگاه‌های برتر در استرالیا:

* University of Melbourne
* University of Sydney
* Australian National University
* University of Queensland
* Monash University
* University of New South Wales
* University of Adelaide
* The University of Western Australia
* University of Technology Sydney
* University of Canberra
* Queensland University of Technology
* Macquarie University
* Curtin University
* Griffith University
* James Cook University
* La Trobe University
* University of Wollongong
* Australian Catholic University

قدم به قدم تا اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

قدم اول:
* گرفتن پاسپورت
* انجام تست سلامت
قدم دوم:
* جمع‌آوری مدارک مورد نیاز:

 1. پاسپورت متقاضی و همراهان
 2. شناسنامه متقاضی و همراهان
 3. کارت ملی متقاضی و همراهان
 4. سند ازدواج (در صورت تاهل)
 5. تکمیل فرم consent1229 توسط والدین برای کودکان زیر 18 سال که والدین یا قیم قانونی آنها با
  وی به استرالیا نمی‌آید.
 6. گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضی و همراهان
 7. صورت حساب بانکی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا
 8. مدرک ثبت نام در دانشگاه یا COE
 9. بیمه دانشجویی
 10. مدرک زبان و یا مدرکی دال بر معافیت ارائه مدرک زبان
 11. مدرک ثبت نام مدرسه برای کودکان 5تا 18 سال
 12. سابقه شغلی (می‌توانید سابقه کاری 5ساله اخیر خود را در قالب یک رزومه ضمیمه کنید).
 13. تکمیل فرم GTE Statement
 14.  در صورت امکان، مدارک تکمیلی دیگر برای اثبات اینکه بعد از اتمام دوره تحصیلی، قصد بازگشت به کشور خود را دارید، ارائه دهید.

قدم سوم: درخواست ویزا
برای درخواست پذیرش به صورت آنلاین در سایت ImmiAccount ثبت نام و مدارک خود را بارگذاری
کنید. البته باید هزینه‌ای برای درخواست ویزای خود پرداخت کنید.

مهاجرتتحصیلکاریابیویزا